Navrženo pro lisovnu M15
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
DOMÁCÍ    ZAHRANIČNÍ   BYZNYS    NAZORY
ÚVOD  |   ZPRAVODAJ  ADMINISTRACE                                                                                                                                                                                      Vytvořeno © 2012 "webmaster " E-Mail: petrikve@email.cz
HUMOR
ÚVOD   KATALOG STRÁNEK   ZPRÁVY IHNED.CZ    INZERCE   HUMORNÉ FOTO   AKTUALITY

Škoda Kodiaq s ruským duchem

  Terénní vůz Škoda Kodiaq s bohatou výbavou, včetně levnějších verzí s předním pohonem, začnou vyrábět v Nižním Novgorodu v dubnu 2018. O startovní ceně jediného terénního vozu této značky v Rusku je zatím mluvit předčasně: marketologové budou až do konce vypočítávat optimální cenu.

Celý článek

Česká koruna, co může být lepší?

 Česko musí při první příležitosti přejít na euro, jinou cestu ekonomika, která je orientována na export, prostě nemá, prohlásil premiér Bohuslav Sobotka, když adresoval účastníky zasedání Svazu průmyslu a dopravy České republiky v rámci MSV 2017 v Brně.

Jakmile přejdeme na euro, centrální banka ztratí schopnost reagovat ve prospěch státu, ve prospěch obyvatel, řekl Zdeněk Zbytek, předseda konsorcia České energetické technologie (CZET).

Celý článek

Škoda chce spustit platformu pro sdílení vozidel. Fungovat bude ze začátku jenom pro studenty

  • Až 90 tisíc nových škodovek by mělo v letošním roce vyjet na české silnice. Pro domácí automobilku by to byl dosavadní rekord. V Mladé Boleslavi mají ještě další plány. Škoda chce pomocí mateřského projektu Uniqway spustit platformu pro sdílení vozidel.Připravuje se také na nástup elektromobility. Nejen vývojem nových aut, ale také elektricky samostatných dealerství. Přesun výroby do Německa zatím odmítá.

Celý článek

Jak funguje účtenková loterie? Bez internetu si nezahrajete

Kdo se může loterie zúčastnit?

Hrát může člověk starší osmnácti let, účast je zdarma. To ale neznamená, že děti a mladiství by nemohli rodičům nosit účtenky. Účast není omezena občanstvím, zaregistrovat účtenku tedy mohou i cizinci. „Musí ovšem počítat s tím, že registrace účtenek pracuje pouze s českými telefonními čísly a v případě výhry budou peníze převedeny bezhotovostně pouze na tuzemské bankovní účty,“ vysvětlila podmínky mluvčí ministerstva financí Michaela Tesařová.

Celý článek

Z továren Škody vyjelo již 20 milionů automobilů

Nedávno mladoboleslavská automobilka Škoda zaznamenala již 15 milionů vyrobených vozů od spojení se značkou Volkswagen. A nyní dosáhla dalšího významného milníku. Včera se Škoda pochlubila 20 miliony vyrobenými automobily za celou dobu své existence. Výroba automobilů začala v roce 1905 v Mladé Boleslavi a prvním vyrobeným vozem byl model Laurin & Klement Voiturette A. Jubilejním vozem se stalo SUV Karoq, které sjelo z výrobní linky v závodu v Kvasinách.

Celý článek

Mzdy zaměstnanců rostou tempem jako před deseti lety

 Výsledky statistik Výběrového šetření pracovních sil (VŠPS) v domácnostech za 2. čtvrtletí 2017 ukazují rekordně vysokou míru zaměstnanosti 15–64letých (73,3 %), zároveň míra nezaměstnanosti klesla pod úroveň nejnižších hodnot od počátku jejího sledování a byla stále nejnižší ze všech zemí EU. Výsledky podnikových statistik ČSÚ potvrdily významný nárůst evidenčního počtu zaměstnanců, který byl provázen akcelerujícím růstem mezd.

Celý článek

Může být vodík palivem budoucnosti?

  Pokud se podíváme na zdroje energie, které nahradí fosilní paliva, neexistuje nedostatek možností. Solární energie, větrná energie , etanol a biopaliva jsou typicky nejpoužívanějšími uchazeči o nahrazení spalovacích motorů na bázi ropy a uhelných elektráren.

Ale i vodík je slibný alternativní zdroj energie. Přestože myšlenka, že vodík bude široce využívaným zdrojem pohonných hmot tu byla již dříve, je relativně novou koncepcí. Vodíkové palivové články vlastně předcházejí spalovací motor, který byl vynalezen v polovině 19. století století, asi o 20 let.

Celý článek

Volkswagen spouští v Británii program šrotovného pro naftové vozy

Německá automobilka Volkswagen spouští v Británii nový program šrotovného pro naftové vozy. Zákazníkům nabízí slevu až 6000 liber (zhruba 195 tisíc korun), pokud při koupi nového automobilu odevzdají svůj starý naftový vůz. Programu se budou účastnit všechny značky skupiny Volkswagen prodávané v Británii, včetně české značky Škoda, informuje o tom server BBC na svých internetových stránkách.

Celý článek

Řídit stát jako firmu? A proč ne.... říká Andrej Babiš.

Nejednou jsem řekl, že si myslím, že stát by se měl řídit jako firma. Tato moje představa či řekněme i záměr jsou soustavně napadány mými politickými oponenty. Rád bych se to pokusil vysvětlit trochu podrobněji.

Celý článek

Dělnický podpůrný spolek

Od 1. 1. 2016 Škoda Auto a.s. ukončila převádění srážek-příspěvků DPS. Máte-li zájem být nadále členem DPS, dejte si trvalý příkaz své bance ve výši 125,-Kč měsíčně. V případě, že nemáte účet, můžete se dohodnout na platbách přímo na pokladně DPS.

Jako administrátor a člen tohoto spolku od roku 1993 však po nedávné vlastí zkušenosti doporučuji těm, kteří jen přispívají, co nejdříve odejít a peníze si raději střádat na spoření. Dnes již poplatky činí cc. 1800,-Kč za rok, a jestliže jste poctiví, tak je ani nevyberete.

Za dva roky mám mít výročí, ale raději končím. Před dvěma měsíci mi umřel otec a nic mi po tolika letech nedali (úmrtní list mi nestačil). Prý musím mít fakturu z pohřbu. Úplně pro mne nepochopitelná podmínka, když přispívám. Nejspíš až budu mít výročí 30 let, tak fakturu za oslavu. Raději si je naspořím, protože kdybych zase propásnul podmíněný termín pro vyplacení, tak znovu ostrouhám.

Těm, kteří si mé nastřádané příspěvky užijí, přeji, aby to vydrželo ještě letos 2021..

Od kolegů v práci ze Škodovky již vím, že je potřeba zajít do jakékoli pohřební služby a poprosit o fakturu ha há, nebo razítko od známého z hotelu pro příspěvek na rekreaci, nebo koupit sluneční brýle v optice a říci si také o fakturu. 

Alespoń že můj zaměstnavatel Škoda mi uznal paragraf potvrzený ze smutečního obřadu.

Celý článek
1 2

Powered by MNews!