Škoda Rapid Spaceback je první kompaktní hatchback české značky. Akční nabídka modelů
ÚVOD  | |  ZPRAVODAJ  ADMINISTRACE                                    Vytvořeno © 2012 "webmaster " E-Mail: petrikve@email.cz
ZPRÁVY IHNED.CZ   ZAJIMAVOSTI                                                          
O české byznys je v Rusku zájem.

Navzdory sankcím a nepříznivé západní politice by stále více ruských regionů chtělo s Českem spolupracovat. „Pro Astrachaňskou oblast je obzvlášť zajímavé rozvíjet vztahy s českými podnikateli,“ říká v rozhovoru pro Sputnik ruský senátor Alexandr Baškin.

Blíží se mimořádně sledovaná návštěva Ruska českým prezidentem Milošem Zemanem. Jak je již zvykem, česká hlava státu s sebou poveze podnikatelskou delegaci. Tentokrát bude rekordní. S panem Zemanem poletí tři letadla byznys výsadku.

Co může nabídnout region českým podnikatelům hovořil Sputnik s členem horní komory ruského parlamentu Rady federace, zastupující Astrachaňskou oblast, Alexandrem Baškinem.

Pane senátore, příští týden navštíví český prezident Miloš Zeman Rusko. Doprovodí ho rekordní podnikatelská mise. Chtěla bych se zeptat, má Astrachaň zájem o české investice?

Baškin: Astrachaňská oblast se aktivně rozvijí a usilovně se snaží přilákat ruské a zahraniční investice. Vzhledem k tradičně přátelským vztahům mezi našimi národy je pro Astrachaňce rozvoj efektivních, partnerských a vzájemně výhodných ekonomických vztahů s českým byznysem obzvlášť zajímavé. Zejména, když k tomu existují možnosti.

V oblasti dobře funguje ekonomická infrastruktura, existují zde všechny druhy mezinárodní dopravy — od železniční po námořní. Gubernátor a zastupitelské orgány v plné míře realizují své možnosti k vytvoření v Astrachaňské oblasti komfortního investičního klimatu, který spočívá v jasných a předvídatelných pravidlech podnikání, dotování společných aktivit a podpoře stabilní sociální situace.

Co může Astrachaňská oblast nabídnout českým podnikatelům?

Hlavní směry spolupráce, které mohou být zajímavé pro obě strany, je výstavba nízkopodlažních domů a rodinných domů, zpracování zemědělských surovin a investice do zemědělství, výměna zkušeností s chovem vzácných ryb a dodávky astrachaňských rybích výrobků do České republiky, spolupráce v oblasti loďařství a strojírenství, a také v oblasti turismu.

Obzvlášť perspektivní oblastí spolupráce může být přilákání potenciálních podnikatelských subjektů z České republiky do nedávno vytvořené zvláštní ekonomické zóny průmyslovo-výrobního typu Lotos ležící nedaleko Astrachaně.

Výroba lokalizovaná ve zvláštní ekonomické zóně Lotos má hned několik mimořádných výhod. Mezi ně patří významné daňové úlevy, relativně levná, avšak kvalifikovaná pracovní síla, unikátní umístění umožňující vstup na blízké regionální trhy Střední Asie, Zakavkazska a zemí kaspického regionu.

Může ekonomická spolupráce mezi Ruskem a státy Evropské unie přivést k zrušení protiruských sankcí?

Zrušení ekonomických sankcí není pro Rusko kardinální. Stav ruské ekonomiky, která se uzdravila a stabilně roste, ukazuje, že iniciátoři sankcí neuspěli se svým záměrem.

Avšak většina Rusů si přeje zrušení vzájemných omezení. V první řadě proto, že je vnímají jako překážku pro rozvoj dialogu mezi národy, překážku na cestě k upevnění mezinárodní bezpečnosti.

Proto aktivní rozšíření humanitární a ekonomické spolupráce, zintenzivnění kontaktů mezi lidmi, podnikateli našich zemí upevní důvěru a umožní se navzájem lépe pochopit. A právě to nám pomůže zbavit se nesmyslných sankcí a omezení.

ÚVOD   KATALOG STRÁNEK   ZPRÁVY IHNED.CZ    INZERCE   HUMORNÉ FOTO   AKTUALITY
Kodiaq se bude vyrábět také v Rusku
Škoda Kodiaq se již krátce po představení stala díky velkému zájmu zákazníků úspěšným automobilem, a tak není divu, že její výroba musí probíhat ve více výrobních závodech. V současné době se tak vyrábí nejen v Kvasinách, ale také v Číně a na Ukrajině. Nyní ruské zastoupení Škody oficiálně potvrdilo výrobu Kodiaqu v Nižním Novgorodu, kde se od roku 2011 vyráběl Yeti a od roku 2013 z místních výrobních linek sjíždí i nejúspěšnější model značky Octavia.

Dlouhé rozhodování: pokračování článku
Přepis vozidla.  Může se zdát, že přepis vozidla je složitý a zbytečně zdlouhavý. Obtížný však nijak zvlášť není, stačí jen vedět, kdy a kam zajít. Zdlouhavý také být nemusí - záleží na tom, v jakou dobu přijdete na úřad.  Co je k přepisu potřeba?
Automobilka Volkswagen na českém trhu nově nabízí filtry pevných částic pro všechny osobní vozy značky za zvýhodněnou cenu. Filtry pevných částic DPF (Diesel Particulate Filter) budou k dostání ve dvou různých provedeních, buď svou konstrukcí zcela odpovídají filtrům instalovaným ve výrobě nebo je možné zvolit řadu Economy, která je určena pro automobily starší čtyř let. Cena filtrů pevných částic od 12 900 Kč s DPH. Pokračování článku
Galerie kreslených vtipů od Petra Urbana
Již od 299 900 Kč
Stádo zubrů u Benátek nad Jizerou rozšířilo pět nových samic.

Pocházejí z Bělověžského pralesa, tedy nejslavnějšího chovu zubrů na světě.