Škoda Rapid Spaceback je první kompaktní hatchback české značky. Akční nabídka modelů
ÚVOD  | |  ZPRAVODAJ  ADMINISTRACE                                    Vytvořeno © 2012 "webmaster " E-Mail: petrikve@email.cz
ZPRÁVY IHNED.CZ   ZAJIMAVOSTI                                                          

Škoda chce spustit platformu pro sdílení vozidel. Fungovat bude ze začátku jenom pro studenty

  • Až 90 tisíc nových škodovek by mělo v letošním roce vyjet na české silnice. Pro domácí automobilku by to byl dosavadní rekord. V Mladé Boleslavi mají ještě další plány. Škoda chce pomocí mateřského projektu Uniqway spustit platformu pro sdílení vozidel.Připravuje se také na nástup elektromobility. Nejen vývojem nových aut, ale také elektricky samostatných dealerství. Přesun výroby do Německa zatím odmítá.

Zatím bude fungovat pouze pro studenty, ale pokud se projekt nazvaný Uniqway osvědčí, brzy se dostane i na ostatní obyvatele Prahy. Řeč je o nové platformě pro sdílení automobilů, do jejíhož vývoje se zapojila automobilka Škoda. "Půjde o komunitní car sharing, u nějž existuje potenciál až pro 70 tisíc zákazníků. Do konce roku ho spustíme v testovací fázi, zatím mezi studenty vysokých škol," řekl Michal Pres, marketingový manažer značky.

Za projektem z velké části stojí studenti tří pražských vysokých škol, tedy Českého vysokého učení technického, VŠE a České zemědělské univerzity. Připraveno je nyní šest fábií, pro každou školu dvě. Do testovacího provozu by se mělo zapojit 300 studentů. Po skončení testovací fáze se projekt vyhodnotí a poté se rozhodne o jeho pokračování.

Škoda může podobné projekty podporovat i díky tomu, že jí dlouhodobě vycházejí dobré prodejní výsledky. Letos zaznamenala několik rekordů, třeba třetí měsíc v roce byl nejlepším březnem v historii značky, totéž platilo pro červen, srpen i září. Květen byl prodejně dokonce nejlepším měsícem vůbec. I proto si Škoda brousí zuby na rekordní rok s očekávaným prodejem mezi 88 až 90 tisíci auty na českém trhu.

Nejprodávanější byl do září model Octavia s 20 484 udanými kusy, následují Fabia (16 495) a Rapid (8900 kusů). Modely Superb i Kodiaq se zhruba ze tří čtvrtin prodávají v nejvyšších výbavových stupních Style nebo Laurin&Klement. Octavia jezdící na stlačený zemní plyn (CNG) zaznamenala v posledním roce růst prodejů o 25 procent.

"Poprvé v historii očekáváme také přes 100 tisíc přijatých nových objednávek. Jen model Karoq, který je v předprodeji od července, si už objednaly tři tisíce lidí. Udělali to pouze na základě toho, co viděli v médiích, nebo že si ho prohlédli na autosalonu," řekl šéf prodeje Škody v Česku Luboš Vlček.

Právě zvyšující se úspěch české značky může stát i za zvěstmi, že se část výroby přesune do Německa. Informovala o tom na začátku října agentura Reuters s tím, že podle jejich zdrojů považuje Volkswagen Škodu za nekalou konkurenci a proto zvažuje přesun. To ale Vlček pro iHNed.cz vyvrátil. "Něco takového není na pořadu dne a rozhodně se o tom neuvažuje," řekl.

Škoda se nyní chce soustředit i na příchod elektromobility. Na rok 2020 chytá svůj první sériový elektromobil v historii. Letos se představil v podobě konceptu na autosalonech v Šanghaji a ve Frankfurtu. Sériový model by měl mít podle nových informací dojezd až 600 kilometrů. "Díky výkonu 225 kW půjde také o nejsilnější škodu, kterou jsme kdy vyrobili," upozornil Michal Pres.

Na příchod elektrických aut se mají pomalu připravovat i dealerství. Prodejních míst má Škoda v Česku nyní 184, což je s přehledem nejvíce mezi ostatními značkami. Servisních míst je pak dokonce 229.

"V plánu jsou přestavby a modernizace, ale třeba i elektricky soběstačná dealerství. Takový showroom by si vygeneroval elektřinu sám pomocí fotovoltaických článků. Do dvou let bychom jich chtěli mít hned několik. Aktuálně na tom spolupracujeme s vybranými elektrickými koncerny," potvrdil Vlček.

Zdroj


| Zpět na Aktuality |
ÚVOD   KATALOG STRÁNEK   ZPRÁVY IHNED.CZ    INZERCE   HUMORNÉ FOTO   AKTUALITY
Kodiaq se bude vyrábět také v Rusku
Škoda Kodiaq se již krátce po představení stala díky velkému zájmu zákazníků úspěšným automobilem, a tak není divu, že její výroba musí probíhat ve více výrobních závodech. V současné době se tak vyrábí nejen v Kvasinách, ale také v Číně a na Ukrajině. Nyní ruské zastoupení Škody oficiálně potvrdilo výrobu Kodiaqu v Nižním Novgorodu, kde se od roku 2011 vyráběl Yeti a od roku 2013 z místních výrobních linek sjíždí i nejúspěšnější model značky Octavia.

Dlouhé rozhodování: pokračování článku
Přepis vozidla.  Může se zdát, že přepis vozidla je složitý a zbytečně zdlouhavý. Obtížný však nijak zvlášť není, stačí jen vedět, kdy a kam zajít. Zdlouhavý také být nemusí - záleží na tom, v jakou dobu přijdete na úřad.  Co je k přepisu potřeba?
Automobilka Volkswagen na českém trhu nově nabízí filtry pevných částic pro všechny osobní vozy značky za zvýhodněnou cenu. Filtry pevných částic DPF (Diesel Particulate Filter) budou k dostání ve dvou různých provedeních, buď svou konstrukcí zcela odpovídají filtrům instalovaným ve výrobě nebo je možné zvolit řadu Economy, která je určena pro automobily starší čtyř let. Cena filtrů pevných částic od 12 900 Kč s DPH. Pokračování článku
Galerie kreslených vtipů od Petra Urbana
Již od 299 900 Kč
Stádo zubrů u Benátek nad Jizerou rozšířilo pět nových samic.

Pocházejí z Bělověžského pralesa, tedy nejslavnějšího chovu zubrů na světě.
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat