Škoda Rapid Spaceback je první kompaktní hatchback české značky. Akční nabídka modelů
ÚVOD  | |  ZPRAVODAJ  ADMINISTRACE                                    Vytvořeno © 2012 "webmaster " E-Mail: petrikve@email.cz
ZPRÁVY IHNED.CZ   ZAJIMAVOSTI                                                          

Škoda Kodiaq s ruským duchem

  Terénní vůz Škoda Kodiaq s bohatou výbavou, včetně levnějších verzí s předním pohonem, začnou vyrábět v Nižním Novgorodu v dubnu 2018. O startovní ceně jediného terénního vozu této značky v Rusku je zatím mluvit předčasně: marketologové budou až do konce vypočítávat optimální cenu.

Výrobci v Rusku očekávají další zvýšení zájmu o SUV. Ignorovat tento trend nemohla ani česká značka Škoda, která donedávna neměla plnohodnotné terénní vozidlo. Sympatický Yeti se nepočítá, navíc má být jeho výroba v Rusku v roce 2017 ukončena. A tak zbyl pro ty, kdo si přáli koupit SUV za přiměřenou cenu, z Volkswagen Group pouze třeba Touareg. Škoda se rozhodla tento problém vyřešit a předvedla velmi technologický a futuristický koncept Kodiaq se zajímavým interiérem a jakoby křišťálovým prostorem pro cestující.

Importní topové verze Škoda Kodiaq začali v Rusku prodávat dost brzy a v dubnu 2018 má být v Nižním Novgorodu odstartována výroba těchto aut s plnou výbavou, místo uvolněných kapacit po Yeti. A pak se Kodiaq stane plnoprávným uchazečem o titul jednoho z bestselleru této značky.

 

Kodiaq je klasické, impozantní a velké terénní vozidlo. Proslulý český křišťál připomínají přední diodová světla, jež dokážou samostatně přepnout dálkové světlo na bližní. Zezadu zdobí toto auto úzká světla šikmého tvaru.

Kodiaq má ladný a dynamický exteriér, díky čemuž vypadá toto velké auto maximálně elegantně, nakolik je to možné s ohledem na tvar a vytčené úkoly, také se v něm zachoval duch Škody.

Dá se ale říct, že po vzniku nových modelů Tiguan a Karoq existuje přece jen zjevný trend sblížení designu Škody a Volkswagenu

 

Bohužel, z futuristické „křišťálové" výbavy prostoru pro cestující, kterou předváděli na různých motorshow, zbylo jen málo.Celá tato krása, jež byla tak atraktivní v koncepční verzi, se nakonec změnila na obvyklý, známý, zdrženlivý design Škody.

Volant, přístrojová deska, centrální konzola, to vše je dobře známé, žádná překvapení. Křišťál připomíná rukojeť převodovky DGS, živou přírodu zase ozdoby z umělého dřeva, a skutečnost, že jde o velký terénní vůz s pohonem všech kol a žádný liftback, rukojeti v prostoru mezi řidičem a cestujícím.

Nový model získal také řadu příjemných drobností. Po obou stranách třetí řady sedadel má nejen držáky pro nápoje, ale také pro gadgety. Zadní řada také utrpěla různé transformace: zadní sedadlo se dá složit v poměru 60:40, apod.

 

Vcelku vyrobila Škoda pohodlné, maximálně srozumitelné terénní auto pro velkou rodinu. Kodiaq má vydařený design a vypadá ze strany velmi úctyhodně. Je moderní, pro víc osob, má velký počet opcí, bez kterých se již nedá představit auto, kterému člověk svěří celou rodinu.


| Zpět na Aktuality |
ÚVOD   KATALOG STRÁNEK   ZPRÁVY IHNED.CZ    INZERCE   HUMORNÉ FOTO   AKTUALITY
Kodiaq se bude vyrábět také v Rusku
Škoda Kodiaq se již krátce po představení stala díky velkému zájmu zákazníků úspěšným automobilem, a tak není divu, že její výroba musí probíhat ve více výrobních závodech. V současné době se tak vyrábí nejen v Kvasinách, ale také v Číně a na Ukrajině. Nyní ruské zastoupení Škody oficiálně potvrdilo výrobu Kodiaqu v Nižním Novgorodu, kde se od roku 2011 vyráběl Yeti a od roku 2013 z místních výrobních linek sjíždí i nejúspěšnější model značky Octavia.

Dlouhé rozhodování: pokračování článku
Přepis vozidla.  Může se zdát, že přepis vozidla je složitý a zbytečně zdlouhavý. Obtížný však nijak zvlášť není, stačí jen vedět, kdy a kam zajít. Zdlouhavý také být nemusí - záleží na tom, v jakou dobu přijdete na úřad.  Co je k přepisu potřeba?
Automobilka Volkswagen na českém trhu nově nabízí filtry pevných částic pro všechny osobní vozy značky za zvýhodněnou cenu. Filtry pevných částic DPF (Diesel Particulate Filter) budou k dostání ve dvou různých provedeních, buď svou konstrukcí zcela odpovídají filtrům instalovaným ve výrobě nebo je možné zvolit řadu Economy, která je určena pro automobily starší čtyř let. Cena filtrů pevných částic od 12 900 Kč s DPH. Pokračování článku
Galerie kreslených vtipů od Petra Urbana
Již od 299 900 Kč
Stádo zubrů u Benátek nad Jizerou rozšířilo pět nových samic.

Pocházejí z Bělověžského pralesa, tedy nejslavnějšího chovu zubrů na světě.
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat