Škoda Rapid Spaceback je první kompaktní hatchback české značky. Akční nabídka modelů
pocitadlo
ÚVOD  | |  ZPRAVODAJ  ADMINISTRACE                                    Vytvořeno © 2012 "webmaster " E-Mail: petrikve@email.cz
PŘEJÍT NA ZPRÁVY IHNED.CZ                                                     
Kdo má u Vás větší důvěru?
Andrej Babiš | 202x/74%
Bohuslav Sobotka | 70x/26%
Celkem hlasů: 274
Bohuslav Sobotka
Penězotok Boss Pelta dohodil dotaci 20 milionů škole, kam chodila Valachová. Teď tam studuje i její dcera.
Fotbalový boss Miroslav Pelta dohodil dotaci i škole, kam chodila ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) a teď tam studuje i její dcera. Na stavbu sportovní haly u školy v Brně-Žabovřeskách poslalo ministerstvo školství 20 milionů korun, což je i nejvyšší možná částka.
Podle policistů zásadní vliv na to, kam peníze z této i další dvacítky dotací šly, měl šéf fotbalové asociace Miroslav Pelta, který to plánoval společně s náměstkyní Valachové Simonou Kratochvílovou v pronajatém bytě. To zachytily i odposlechy. Oba jsou nyní ve vazbě.
Zajímavé je také to, že městská část v Žabovřeskách vedená ČSSD, přiklepla celou zakázku za 60 milionů korun firmě Syner. Ta je sponzorem Peltova fotbalového klubu v Jablonci. Syner však popírá, že by s Peltou celou věc jakkoliv koordinoval.
Ministryně Valachová jakékoliv ovlivňování dotací popřela.
„V žádném případě jsem nezasahovala do dotačního řízení,“ řekla.
„Ten bodový systém platí po dobu, co jsem já ve funkci včetně kritérií. Jsem stále přesvědčená o tom, že jinak než zločinným spolčením už ty dotace nešlo cinknout,“ dodala ministryně, která na funkci k poslednímu květnu rezignovala.
Šéf fotbalové asociace Miroslav Pelta je podezřelý, že naváděl náměstkyni ministerstva školství Simonu Kratochvílovou a bývalého šéfa odboru sportu Zdeňka Břízu, jak nakládat s dotacemi pro sport. Dotace uděloval resort školství, který dá ročně do fotbalu zhruba kolem 563 milionů korun.
Vyšetřovatelé jsou přesvědčeni, že šéf fotbalového svazu dotace rozděloval tak, aby si udržel svůj vliv. Třeba si tím prý chtěl zajistit opětovné zvolení do čela fotbalové asociace.
Konkrétně z odposlechů dokonce vyplynulo, že objížděl některé bosse krajských fotbalových svazů. A řekl jim, že když ho podpoří při volbě předsedy, mohou si říct o jeden projekt, na který jim ministerstvo přispěje z dotací.

Zdroj: www.byznysnoviny.cz

 
Boss Pelta jednal s premiérem Sobotkou a ministryní Valachovou.
Předseda vlády Bohuslav Sobotka a ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová se sešli 2. 6. 2016 s předsedou FAČR Miroslavem Peltou, aby diskutovali problémy fotbalu a výhledy  jeho podpory a efektivity ze strany státu.

 

Na tomto jednání ocenili zacílení finančních prostředků ze strany MŠMT, zjednodušení a transparentnost dotačních titulů, možnost participace na připravované legislativě, která se dotýká sportu. Premiér se zajímal také o kauzu opilých rozhodčích a střetu zájmu fotbalových funkcionářů.

Zásadním  tématem jednání byla podpora sportu a zejména fotbalu z rozpočtu MŠMT.

Bylo řečeno:

„Podpora sportu je jednou z důležitých vládních priorit, kterou naplňujeme konkrétními kroky. Konkrétně rozvoj fotbalu byl z rozpočtu MŠMT v loňském roce velmi silně podporován, více než 17 milionů korun šlo na českou reprezentaci, téměř 60 milionů korun pro sportovně talentovanou mládež, 100 milionů korun pro zdravotně postiženou mládež, 260 milionů korun na rekonstrukci stadionů a téměř 300 milionů korun na český fotbal. Letos míří z rozpočtu MŠMT na rozvoj fotbalu dalších téměř 270 milionů korun. 

Na podporu sportu půjde letos celkem 3,7 miliardy korun. Ve zvyšování rozpočtu na sport chceme pokračovat i v dalších letech, konkrétně v roce 2017 by to mohlo být až šest miliard korun. Tyto peníze půjdou také například na výstavbu a modernizaci sportovišť,“ řekl předseda vlády Bohuslav Sobotka.  

„Jednou z priorit MŠMT je princip Fair-play, a proto nás nemůže nechat v klidu kauza opilých rozhodčích nebo střet zájmů funkcionářů, anebo vytváření korupčního prostředí v českém fotbalu. Proto velmi vítám rozhodnutí komise rozhodčích, které odebralo opilým rozhodčím licenci a vyřadilo je z účinkování na fotbalových stadionech,“ uvedla ministryně Valachová.

V tomto směru ministryně zmínila  význam zřízené Národní rady pro sport, která se nedávno taky těmto tématům věnovala a konkrétním doporučením se bude věnovat na svém srpnovém zasedání.

Všichni účastníci schůzky se shodli na tom, že do boje za čistotu českého sportu se musí postavit zástupci sportovních organizací, Asociace kurzových sázek, loterijních a sázkových společností a státní správy.

Jak uvedla ministryně Valachová: “MŠMT a Národní rada pro sport se bude zabývat dalšími prioritami směrem k financování sportu, především dětí a mládeže. Velmi nám záleží na transparentnosti a na vytvoření prostředí, které nepřipustí sebemenší korupci.“

Předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta ocenil fakt, že současná vláda vnímá rozvoj oblasti sportu jako jednu ze svých priorit.

“Jsem velmi rád, že vláda vnímá podporu sportu a fotbalu jako jednu ze svých priorit a činí legislativní kroky k jeho silnější a systémovější podpoře. V případě fotbalu směřuje současná podpora ze strany státu do rozvoje mládežnických týmů, do investic, ale také jako podporu zdravotně handicapovaným sportovcům a zajišťuje odpovídající podmínky pro reprezentaci. Fotbalová asociace má 21 reprezentačních týmů, vrcholem je samozřejmě mužský A - tým, který momentálně finišuje s přípravou na EURO 2016, kam postoupil jako vítěz těžké kvalifikační skupiny," uvádí Miroslav Pelta.

Uveřejněno na webu Fotbalové asociace České republiky.

Zdroj: www.facr.fotbal.cz

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR 2017.
     
Hlasovací ANKETA

 
Babiš převedl 24 milionů "za Čapí hnízdo" do nadace Agrofertu. Usnesení Andrej Babiš minulý rok slíbil, že rozdá potřebným téměř 52 milionů korun - množství, které činila dotace Čapího hnízda.
Pelta dohodil dotaci 20 milionů škole, kam chodila Valachová. Aneb, schůzka Bohuslava Sobotky, Kateřiny Valachové s Miroslavem Peltou. Zásadním  tématem byla podpora sportu a zejména fotbalu z rozpočtu MŠMT.
Ing. Andrej Babiš       Mgr. Bohuslav Sobotka
PočasíVíce počasí
Přejděte na dostupné počasí        Mladá Boleslav
Anketa 2
Volby 2017
Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR 2017.
        Hlasovací ANKETA
ÚVOD    KATALOG STRÁNEK    ZPRÁVY IHNED.CZ     INZERCE    HUMORNÉ FOTO    AKTUALITY